Browning X-Bolt 2 Speed 308 Winchester Smoked Bronze Cerakote Bolt Action Rifle – 22in
$1,100.00
| Capacity | 4+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 22in |
| Lop | 13 5/8in Adjustable |
| Finish | Smoked Bronze Cerakote |
| Stock | Ovix |
| Weight | 6lbs 10oz |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Type | Steel, Fluted |
| Cartridge | 308 Winchester |
| Color | Camo |
| Gun Model | X-Bolt 2 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 42in |
| Product Line | Speed |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Stock Material | Synthetic |
| Threaded | Yes |
| Thread Pitch | 13 x 0.75 |
| Twist | 10in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed