Christensen Arms ELR 7mm Remington Magnum Stainless Bolt Action Rifle
$2,200.00
| Capacity | 3+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 26in |
| Finish | Stainless |
| Stock | ELR Hunting Stock |
| Sights | Picatinny Optics Rail |
| Weight | 7.5lbs |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Type | Carbon Fiber |
| Cartridge | 7mm Remington Magnum |
| Color | Black w/Gray Webbing |
| Gun Model | 14 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 48in |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Stock Material | Carbon Fiber Composite |
| Threaded | Yes |
| Twist | 1:9in |
| Type | Centerfire |
| Made in the USA | Yes |
|---|
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed