Remington 700 Alpha 1 243 Winchester Black Bolt Action Rifle – 22in
$1,600.00
| Capacity | 4+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 22in |
| Finish | Black |
| Weight | 8.8lbs |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Type | Fluted |
| Cartridge | 243 Winchester |
| Color | Black |
| Gun Model | 700 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 41.75in |
| Product Line | 700 Alpha 1 |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Twist | 1:8in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed