Henry Side Gate 35 Remington Brass/Blued Lever Action Rifle
$1,069.00 Original price was: $1,069.00.$850.00Current price is: $850.00.
| Capacity | 5+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 20in |
| Finish | Brass Receiver / Blued Barrel |
| Stock | American Walnut |
| Sights | Iron Sights & Drilled & Tapped For Optics Rail |
| Weight | 7.5lbs |
| Action | Lever Action |
| Cartridge | 35 Remington |
| Gun Model | H024-35 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 38.3in |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Twist | 1:16in |
| Type | Centerfire |
| Made in the USA | Yes |
|---|
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed