Winchester XPR 7mm Remington Magnum Blued Bolt Action Rifle – 26in
$400.00
| Capacity | 3+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 26in |
| Lop | 13.75in |
| Finish | Blued |
| Stock | Textured Matte Black Polymer |
| Sights | Drilled & Tapped For Scope Base |
| Weight | 7.25lbs |
| Action | Bolt Action |
| Cartridge | 7mm Remington Magnum |
| Gun Model | XPR |
| Overall Length | 44in |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Twist | 1:9.5in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed