Winchester XPR 223 Remington Green Bolt Action Rifle – 16.5in
$450.00
Specifications
| Capacity | 5+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 16.5in |
| Lop | 13.75in |
| Finish | Green |
| Weight | 6.8lbs |
| Action | Bolt Action |
| Cartridge | 223 Remington |
| Color | Green |
| Gun Model | XPR |
| Hand | Right |
| Overall Length | 36.5in |
| Product Line | XPR |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Stock Material | Synthetic |
| Threaded | Yes |
| Twist | 1:8in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed