Ruger Hawkeye Predator 223 Remington Matte Stainless Bolt Action Rifle – 22in
$1,000.00
| Capacity | 5+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 22in |
| Lop | 13.5in |
| Finish | Matte Stainless |
| Stock | Green Mountain Laminate |
| Sights | Picatinny Optics Rail |
| Weight | 7.7lbs |
| Action | Bolt Action |
| Cartridge | 223 Remington |
| Color | Camo |
| Gun Model | M77 HAWKEYE |
| Hand | Right |
| Overall Length | 42in |
| Product Line | Hawkeye |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Stock Material | Laminate |
| Twist | 1:9in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed