Henry Long Ranger Express 223 Remington Black Anodized Lever Action Rifle – 16.5in
$800.00
| Capacity | 5+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 16.5in |
| Lop | 14in |
| Finish | Anodized Black |
| Stock | Birch Laminate |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Weight | 7lbs |
| Action | Lever Action |
| Cartridge | 223 Remington |
| Color | Black |
| Gun Model | H014RP-223 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 37in |
| Product Line | Long Ranger |
| State Compliance | California Compliant Colorado Compliant New York Compliant Washington Compliant |
| Stock Material | Synthetic |
| Threaded | Yes |
| Twist | 1:9in |
| Type | Centerfire |
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed